Szeretnél még hatékonyabban elnavigálni az úti célodhoz, de nem ismered azokat az apró trükköket, amik abban segítenek, hogy kezes bárányként tudd használni a Google Maps-et.
De mik azok a kevésbé ismert funkciói, amik még profibb Google Maps használót faragnak belőled?
Ami az alap navigáláshoz szükséges, azt a Google Maps mind tudja. Sőt a térképadatok közé egyre több cég tölti fel elérhetőségét. Továbbá komplett utak megtervezésére is használható a böngészős verziója, melyben a tömegközlekedési infók is elérhetők, illetve hangutasításos, turn-by-turn navigációval is használható.
- Még az asztali gépeden keress rá a célállomásra
Ez a kis trükk azt teszi lehetővé, hogy ha beírod a célállomást az asztali gépeden és a kocsiba a telefonodba ugyanazzal a fiókkal lépsz be, akkor keresőmezőben már ott fog várni a korábban begépelt úti cél, így nem kell bajlódnod vezetés közben az utca nevek “bevirgázásával”. Hasznos tipp még ehhez, hogy a közterületek nevét nem szükséges kiírni. Elég a név és a házszám. (pl. Mester utca 8. helyett elég a Mester 8.)
- Zoomolj egy ujjal
Az ujjhegyekkel végzett közelítés, azaz a pinch zoom, jól ismert funkció valószínűleg mindenki számára. De mivel az egyik kézzel a mobilt tartod, míg a másikkal csippentesz, ez a művelet két kezet követel meg, ami főként akkor okoz gondot, ha állva keresel valamit a térképen, jellemzően metrón, gyalogosan vagy buszon, villamoson. Ebben az esetben jöhet jól az egy ujjas zoomolás, ami az alap zoomoláshoz teljesen hasonlóan működik.
- Mobilon is működik a street view
Zseniális találmány az utcakép, azaz street view, de hogy mobilon hogyan hozható elő, az már nem olyan egyértelmű. Ezért most egy pár szóban leírom, hogy mi módon tudod használni ezt a szolgáltatását a Google Mapsnek.
Tehát a térképre beírsz egy címet vagy a térképen hosszú megnyomással egy jelölőt (kis piros icon) helyezel el. Ekkor egy téglalap alakú kis kép jelenik meg rögtön a bal alsó sarokban. Ha ezt megérinted az Utcakép segítségével azonnal felfedezheted a környéket.
Másik lehetőség: ha alulról felhúzod a címet tartalmazó információs sávot a kép nagyobb méretben fog megjelenni.
Plusz tipp: a térképen való távolság méréshez egy virtuális vonalzót is találsz, ha ezen az oldalon lentebb görgetsz.
- Használd az offline módot
A kívánt térképszelvény mobilodra történő mentésével az adatokkal tudsz spórolni. Az eljárás ebben az esetben a következő: megnyitod az oldalsó menüt (három vízszintes csík jelzi), majd a jobb alsó sarokban lévő plusz jellel szépen beállítod (pinch zoom!) – az „Offline területek” opció kiválasztása után -, hogy mely részre van szükséged.
Ez úgy is kivitelezhető, hogy a jobb felső sarokban elhelyezett, három pöttyel jelölt menüt választod egy adott cím információs oldalán, ott pedig az „Offline terület letöltésére” nyomsz.
- Keress a korábban beírt úti célok között
Annak, hogy a Google minden lépésedet figyeli vannak azért előnyei is. Például a Maps Timeline (Idővonal) éves, havi, vagy akár napi bontásban, gyönyörűen rendszerezve megmutatja, hogy mikor, hol jártál. A metódus: válaszd ki az időintervallumot a bal felső sarokban, ha további infókat akarsz arról kapni, hogy merre jártál a napokban.
Ez a szolgáltatás persze csak akkor működik, ha aktív a Helyelőzmények funkció, amit, ha nem szeretnél többet szembesülni azzal, mennyi mindent tud rólad a Google, ugyanitt ki is kapcsolhatsz.